While I can enter in the app the total chemical cost of a purchase and get a summary report,
I don’t think the cost is linked to the chemical additions after testing. This would provide an actual cost based on use.
Rather than entering the total purchase cost, eg Muriatic acid $12 x 7 gal =84 gal·$
I wish to enter a per gal or per oz cost, and each addition of a chemical uses that cost/unit value to calculate the total added cost per each chemical material
If this is possible already, please let me know how to do it thanks Carl
I don’t think the cost is linked to the chemical additions after testing. This would provide an actual cost based on use.
Rather than entering the total purchase cost, eg Muriatic acid $12 x 7 gal =84 gal·$
I wish to enter a per gal or per oz cost, and each addition of a chemical uses that cost/unit value to calculate the total added cost per each chemical material
If this is possible already, please let me know how to do it thanks Carl